%d9%84%d9%88%da%af%d9%88

اخبار,مصاحبه ها

آشنایی با شرکت مهندسی راگا سازه

۲۰ شهریور , ۱۳۹۵  


زمینه فعالیت : هوشمند سازی نوین ساختمان ها

در نشستی که با آقای مهندس حمیدرضا انتصار داشتیم از ایشان خواستیم در رابطه با هوشمند سازی و اهمیت آن کمی برای ما توضیح دهند که ایشان در پاسخ اینگونه صحبت هایشان را آغاز نمودند :

راگاسازه

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و همچنین خواست استفاده از آن توسط انسان ها ضرورت هوشمند سازی در ساختمان ها نیز احساس شد چرا که ذاتا انسان ها به دنبال آسایش از طریق ساده تر کردن امور زندگی خود هستند.

در گذشته نه چندان دور، هوشمند سازی ساختمان ها یا همان BMS(Building Management System) فقط در ساختمان های بزرگ و اماکن عمومی استفاده می شد و یک یا چند اپراتور متخصص، در محلی به عنوان مرکز کنترل، تمامی تأسیسات الکتریکی و مکانیکی ساختمان را تحت کنترل داشتند. به مرور زمان، همین سیستم با ساده سازی و محدود شدن، ويژه ساختمان های مسکونی یا اداری کوچک تولید شد و شکل امروزی خانه های هوشمند که در آن شما می توانید به آسانی امکانات مربوط به محیط خود ( مسکونی یا اداری ) را از راه دور و نزدیک کنترل کنید شکل گرفت .

در حال حاضر هوشمند سازی ساختمان های مسکونی و اداری در دو شکل Wired و Wireless انجام می شود. سیستم Wired ( با سیم) مختص پروژه هایی است که در حال ساخت بوده و قبل از اجرای لوله گذاری برق و کابل کشی، تغییرات لازم در نوع کابل کشی مصرف کننده ها و مسیرهای سیم کشی نسبت به سیستم سنتی داده شده است. هم چنین ادوات سیستم اتوماسیون هوشمند از طریق کابل دیتا مجزایی که باید در ساختمان نصب شود، با هم ارتباط برقرار می کنند. از طرفی سیستم Wireless (بی سیم) مناسب پروژه هایی است که لوله گذاری و کابل کشی برق آن ها به صورت سنتی انجام شده و یا حتی ساختمان به طور سنتی و غیرهوشمند در حال سکونت و بهره برداری می باشد. در این صورت امکان هوشمندسازی بدون تخریب و تغییر در سیم کشی و تابلو برق موجود، از طریق سیستم هوشمندسازی بی سیم (Wireless) در کمترین زمان و به سرعت قابل انجام است.

اگرچه هر دو سیستم مزایای خاص خود را دارند، ماهیت سیستم Wireless شرایط ويژه ای را بخصوص برای بهره بردار و ساکنین یک ساختمان فراهم میکند. از جمله اینکه در این سیستم بر خلاف سیستم Wired ، نیاز نیست از ابتدا کلیه امکانات و تجهیزات به یکباره خریداری و نصب شوند و تکمیل امکانات خانه هوشمند به مرور زمان میسر می باشد. از طرفی قابلیت جابجایی تجهیزات Wireless و نصب مجدد در ساختمان جدید پس از نقل مکان، این سیستم را تبدیل به دارایی ثابت خریدار می نماید.  هم چنین امکان خرید و نصب سیستم در هر زمان و با هر بودجه از امتیازات ويژه این سیستم است.

در حال حاضر شرکت مهندسی راگاسازه با تجربه اجرای سیستم هوشمند سازی در بیش از یکصد پروژه فاخر، نماینده انحصاری شرکت اروپایی Ingenium، جهت سیستم هوشمندسازی Wired و تنها نماینده رسمی شرکت اروپایی Fibaro جهت سیستم هوشمند سازی Wireless در ایران می باشد.

با در نظر گرفتن اینکه ساختمان مارکدار مکانی است که در آن نهایت آسایش و رفاه ساکنین در نظر گرفته شده پس می توان هوشمند سازی را یکی از فاکتورهای اصلی مارکدار بودن ساختمان دانست.

مطالبی که ممکن است مورد پسند شما باشد

, , , , , , , ,


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *