1000-1000

اخبار,مصاحبه ها

آشنایی با گروه مهندسین آسمانه

۲۸ شهریور , ۱۳۹۵  

سازنده و معمار

در دیداری که با آقایان هومان الله داد و بهنام برزگر متعاقب بازدید از گروه مهندسین آسمانه داشتیم در ابتدا از ایشان پرسیدیم تعریف شما از ساختمان مارکدار چیست؟

آقای مهندس برزگر عقیده داشتند ساختمانی را می توان مارکدار نامید که در ابتدا سازنده آن مشخص شده باشد و دیدگاه هنری آرشیتکت آن نیز بسیار اهمیت دارد. %d8%a2%d8%b3%d9%85%d8%a7%d9%86%d9%87محاسبات، استحکام سازه، مهندس محاسب و حتی خریدارانش(تمام این فاکتور ها) در کنار هم ساختما ن مارکدار را شکل می دهند. ایشان عقیده داشتند در تمام شاخه های ساخت یک ساختمان همه اشخاص باید دارای مدرک و گواهینامه کیفیت کاری باشند که آقای مهندس اله داد هم با ایشان هم عقیده بودند.

پرسیدیم آیا متریال های لاکچری تاثیری در مارکدار شدن ساختمان دارد یا خیر؟

پاسخ آقای مهندس برزگر این بود که: الزاما استفاده از برندهای لاکچری خارجی تاثیرمستقیم در مارکدار شدن ساختمان ندارند و مساله اصلی دیدگاه طراح و سازنده یک پروژه می باشد که با دقت نظر خاص در انتخاب طرح و متریال ها ی مورد نیاز آن ( چه ایرانی چه خارجی) مخاطبین را به کیفیت و زیبایی پروژه سوق دهد، که در این صورت ایرانی یا خارجی بودن متریال تعیین کننده نیست.

آقای مهندس اله داد هم نظرشان بر این بود که طراحی استاندارد بر استفاده ازمتریال خارجی اولویت دارد و این که گاها لزوم استفاده از متریال غیر ایرانی به این دلیل است که در آن زمینه کالاهای ایرانی موجود در بازار متاسفانه دارای استاندارد لازم نیستند .

و در جواب سوال آخر اینکه آیا لاکچری بودن با مارکدار بودن متفاوت است؟

آقای مهندس برزگر فرمودند: ساختمان استاندارد که در آن مسائل زیبایی شناسی در نظر گرفته شده باشد می تواند ساختمان مارکدار باشد همانطور که اگر نگاهی به آثار آرشیتکت های مشهور جهان داشته باشیم می توانیم ببینیم که بسیاری ازکارهای مشهور آن ها که از نگاه بازار مسکن فعلی ما اصلا لاکچری نیستند درکل جهان شناخته شده و بسیار با اهمیت هستند که در گروه ساختمان های مارک دار طبقه بندی می شوند.

آقای مهندس برزگر ادامه دادند که خاص بودن مهم است باید نگاه مرسومی که ساختمانهای فقط پر زرق و برق را لاکچری می بینند کنار گذاشته شود. خاص بودن را با استفاده از امکانات ایرانی نیز می توان ایجاد کرد و این در کنار استاندارد بودن ساختمان را مارکدار می کند و در خاتمه ساختمان مارک دار ساختمانی است که با تلفیق زیبایی در طراحی و ساختی استاندارد آن را در اذهان مخاطبین به یاد ماندنی می کند.

مطالبی که ممکن است مورد پسند شما باشد

, , , , , , , ,


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *