taj_03

اخبار,مصاحبه ها

آشنایی با گروه مهندسین تاج آرک

۷ مهر , ۱۳۹۵  

آرشیتکت

در نشستی با آقایان مهندس سامان و سینا تاجوری مدیران محترم شرکت تاج آرک نظرشان را مبنی بر ذکر پارامترهایی که موجب مارکدار شدن یک ساختمان می شوند جویا شدیم که نظر هردو آرشیتکت محترم این بود :

پارامترها و عوامل زیادی میتواند در مارکدار شدن یک ساختمان دخیل باشد ، یکی از اولین پارامترها که به نظر عموم می رسد این است که آن ساختمان آرشیتکت معروفی داشته باشد، %d8%aa%d8%a7%d8%acاما ما این مساله را قبول نداریم چون یک آرشیتکت شاید خیلی بنام و اسم و رسم دار نباشد اما ایده های خوبی برای انجام کار داشته باشد . این پیش فرض که آرشیتکت ساختمان مارکدار باید بنام باشد فرصت فعالیت را از آرشیتکت های خوش ذوق میگیرد و زمینه به وجود آمدن کارهای نو و خلاق را در زمینه ساخت وساز محدود می کند.

به نظر ما اولین چیز در مارکدار شدن یک ساختمان ، یک ایده خوب در پلان و عدم کپی برداری آرشیتکت آن از سایر کارهای انجام شده در این زمینه و  همبستگی میان نما و فضای داخل ساختمان است همچنین ارایه یک سبک درست که خط فکری  آرشیتکت را نشان بدهد از شاخصه های مهم یک ساختمان مارکدار است.

در حال حاضر ما پایه کار خودمان را بر عدم کپی برداری از سایر کارها گذاشتیم و در عین حال اولین مجموعه ای هستیم که پالت رنگی را وارد طراحی کلاسیک کردیم و ترکیب کلاسیک را که اصولا بر پایه رنگ های تیره و سنگین بود با وارد کردن رنگ های زنده و مختلف تغییر دادیم که در حال حاضر مخاطبین ما بسیار از این طرح استقبال کرده اند و شعار ما استفاده از رنگ هاست.

برای ما طراحی برج مهم نیست ، تعداد طبقات در طراحی ما تاثیری ندارد و بیشتر به دنبال القای حس آرامش و نوآوری با اجرای سبک طراحی منحصر به مجموعه تاج آرک به ساکنین خانه ها هستیم و از این طریق ساختمان های خود را مارکدار کرده ایم.

بطور مثال اگر مشتریی داشته باشیم که طراحی یک محیط کوچک را از ما بخواهد، به لحاظ ایده و انرژیی که برای آن طراحی میگذاریم با یک کار بزرگ تفاوتی وجود نخواهد داشت. احترام به مشتری در هر سطحی از توان مالی و حجم کاری یکی از مهم ترین اصول مجموعه تاج آرک است.

یکی دیگر از پارمترهای طراحی های ما استفاده از شاخصه های معماری ایرانی در معماری نوین بوده است. شاید شخصی که در زمینه معماری اطلاعاتی ندارد با دیدن این طراحی ها احساس کند که با یک طرح کلاسیک اروپایی مواجه است اما با  نگاهی دقیق و کارشناسانه میتوان دید که تمامی المان های استفاده شده در نماها به معماری اصیل ایرانی تعلق دارند. استفاده از آرک های متفاوت و زیبای ایرانی یکی دیگر از ویژگی های کار مجموعه ما است.

سخن آخر اینکه مجموعه تاج آرک می کوشد تا با تکیه بر اصول کاری و حرفه ای خود نوع دیگری از ساختمان های مارکدار را معرفی نماید.

مطالبی که ممکن است مورد پسند شما باشد

, , , , , , ,


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *